24.04.2018

Jeszcze lepsza jakość frezowania rowków

Kategorie: Wydarzenia
Fot.: Sandvik

Ważne udoskonalenia sprawdzonego narzędzia do frezowania rowków i płaszczyzn

 

 Łatwe i bezproblemowe frezowanie dokładnych rowków  – oto, co ucieszy firmy produkcyjne korzystające z  najnowszego frezu tarczowego z wymiennymi płytkami serii CoroMill ®  331, stworzonego przez specjalizującą się w dziedzinie narzędzi do obróbki skrawaniem i systemów narzędziowych, firmę Sandvik Coromant. Nowości, które dostarczą klientom licznych korzyści, to wewnętrzne doprowadzenie chłodziwa do kieszeni wiórowych oraz geometrie ostrzy płytek dla frezowania z niższymi wartościami siły skrawania, zapewniające stabilność i najwyższą niezawodność.

 

“Wprowadziliśmy szereg nowych funkcji, które pomogą spełnić wymogi klientów w zakresie zwiększania bezpieczeństwa procesu, doskonalenia jakości przedmiotu obrabianego i redukcji kosztów.” – wyjaśnia  Jenny Häll ,  Product Manager Groove Milling   z firmy Sandvik Coromant. “Zapewne najbardziej godne uwagi jest dodanie funkcji wewnętrznego doprowadzania chłodziwa, która pomaga regulować ilość ciepła w strefie skrawania, zapewniając długą i przewidywalną trwałość płytek skrawających. Czynnik ten jest szczególnie korzystny podczas obróbki materiałów z grup ISO M i ISO S (tj. stali nierdzewnej i nadstopów żaroodpornych), które wykazują słabą przewodność cieplną. Oprócz tego, wewnętrzne doprowadzanie chłodziwa pozwala doskonale usprawnić przebieg odprowadzania wiórów, co jest kluczowym czynnikiem wpływającym na jakość rowków i zapewnia wysoką niezawodność przebiegu procesu obróbki.

 

Wzrost przewidywalności oznacza bezproblemową  obróbkę, której sprzyja także wprowadzenie geometrii płytek przeznaczonych do frezowania z niskimi oporami skrawania. W przypadku materiałów z grup ISO M i ISO S, płytki o geometrii typu L30 i L50 zastępują obecnie oferowane produkty, przeznaczone odpowiednio do dobrych warunków obróbki/niskich obciążeń oraz trudniejszych warunków obróbki/wysokich obciążeń. W przypadku materiałów z grup ISO P (stal) oraz ISO K (żeliwo), płytki o geometrii typu M30 uzupełniają istniejący asortyment. Geometria o nazwie M30 została stworzona specjalnie w celu zapewnienia wysokiego poziomu niezawodności  obróbki frezarskiej w przypadku zastosowań, w których występują niestabilne mocowania i długie wysięgi.

 

Innym czynnikiem wspierającym bezpieczeństwo procesu jest większa sztywność konstrukcji frezu. W przypadku zastosowań, w których z dużym prawdopodobieństwem może wystąpić długi wysięg lub podwyższone poziomy drgań, można zastosować frez CoroMill 331 w połączeniu z adapterami z tłumieniem drgań serii Silent Tools™. W tym przypadku skrócony korpus modeli CoroMill 331 z mocowaniem trzpieniowym przybliża krawędzie skrawające do mechanizmu tłumiącego Silent Tools, zapewniając jeszcze większą stabilność narzędzia.

 

Dodatkowe bezpieczeństwo procesu i stabilność podnoszą jakość elementów obrabianych w zakładach producentów z branży energetycznej, lotniczej i motoryzacyjnej. Typowe elementy, do których odnoszą się te korzyści, to między innymi profilowane korpusy zaworów, mocowania dla branży lotniczej, prowadnice klap i zwrotnice. Frez CoroMill 331 zapewnia wysoką wszechstronność, co sprawia, że nadaje się on nie tylko do frezowania rowków, lecz także do  przecinania, frezowania walcowo-czołowego, frezowania płaszczyzn (również znajdujących się na przeciwległej stronie przedmiotu), frezowania z użyciem zespołu frezów i z interpolacją kołową.

 

Większe bezpieczeństwo obróbki sprzyja też wzrostowi produktywności. CoroMill 331 umożliwia wykonanie  precyzyjnych naroży pod kątem 90° oraz  pozwala uzyskać doskonałą wydajność skrawania , co sprawia, że jest on najbardziej produktywnym frezem w swojej klasie.

 

Łatwość użycia to kolejny wymóg zakładów produkcyjnych na całym świecie. Dlatego frez CoroMill 331 wykorzystuje  kasety z ząbkowaną podstawą napinane za pomocą sprężyny , zapewniające bezpieczeństwo i łatwość dostosowania do żądanej szerokości. Ponadto,  zakres ustawień ograniczany za pomocą sworznia  umożliwia producentom bardzo dokładne ustawienie frezu i osiąganie precyzyjnych rozmiarów rowka.

 

Oferta obejmuje szereg modeli frezu tarczowego z dużym wyborem średnic i szerokości, kształtów płytek, promieni ich naroży i gatunków materiału narzędziowego, a także opcji montażu po stronie obrabiarki.

 

 

Zauważyliśmy, że korzystasz z oprogramowania blokującego reklamy.

Serwis metale.pl utrzymuje się z reklam i dzięki reklamom jest stale rozwijany. Wyłącz go proszę.