12.06.2018

User Day 2018: po pierwsze optymalizacja

Kategorie: Polska, Rynek, Wydarzenia
Fot.: Stigo

User Day 2018: po pierwsze optymalizacja

Skończyła się siódma edycja konferencji USER DAY, którą organizuje firma STIGO. Z każdym kolejnym rokiem wydarzenie zdobywa coraz większe uznanie wśród firm w branży produkcyjnej i rosnącą liczbę uczestników.

Wydarzenie zostało podzielone na dwa panele – inżynierski i menedżerski. Po krótkiej mowie inauguracyjnej, którą wygłosił prezes zarządu Stigo Przemysław Rożek rozpoczęła się cześć konferencyjna, która zgromadziła sporą publiczność. W ramach panelu inżynierskiego dużo miejsca poświęcono nowoczesnym rozwiązaniom firmy Sigmatek. "Zaprezentowaliśmy nowe możliwości SigmaNEST X1.4, między innymi dwa ulepszone algorytmy rozkładu, które jeszcze bardziej zwiększają efektywność oprogramowania." – mówi Krzysztof Piwowarczyk, który wraz z Dariuszem Kućmierzem poprowadził pierwszą prelekcję.Jakub Zięba wprowadził audytorium w tajniki działania SigmaTUBE do cięcia
i nestingu rur, a Michał Malinowskiopowiedział ooprogramowaniu SigmaMRP, które pozwala na efektywne zarządzanie produkcją.

W branży produkcyjnej coraz większy kawałek tortu zdobywają urządzenia do cięcia plazmowego i znakowania. Każde z nich zapewnia przedsiębiorcom tak ważne i pożądane oszczędności. Specjalista firmy Stigo, Arkadiusz Kubicki, przybliżył działanie znakowarek mobilnych MARKATOR. W swojej prezentacji opowiedział o modelach urządzeń oferowanych przez niemieckiego producenta podkreślając ich możliwości. Kolejna prelekcja była poświęcona cięciu plazmowemu. Specjalista techniczny działu maszyn Piotr Rojek opowiedział o ofercie firmy Hypertherm, która charakteryzuje się szerokim asortymentem źródeł plazmowych dla różnorodnych potrzeb. Jednocześnie podkreślił znaczenie odpowiedniej obsługi tych urządzeń wskazując najczęstsze błędy podczas korzystania z produktów Hypertherm oraz ich konsekwencje.

W ramach konferencji odbyły się prelekcje i spotkania z partnerami firmy STIGO.
Panel menedżerski rozpoczął się od konsultacji z Magdaleną Adamczyk-Ziębą z firmy TreDo Treningi Doradztwo. Ta trenerka i konsultantka HR opowiadała o efektywnym motywowaniu pracowników. Temat szkolenia nie został wybrany przypadkowo. „Podczas rozmów
z kadrami zarządzającymi w branży metalowej, często przejawiał się problem niedoboru
i utrzymania pracowników w firmie. Aby zgłębić przyczyny i pomóc w rozwiązaniu tego problemu, poprosiliśmy Panią Magdalenę o przygotowanie szkolenia skrojonego na potrzeby naszych klientów” – mówi Przemysław Rożek, Prezes STIGO.

W panelu inżynierskim Janusz Wyderka, przedstawiciel spino.pl przedstawił możliwości pozyskiwania nowych zleceń i nawiązywaniu kooperacji w ramach nowego portalu. Adam Korpysz z Mitsubishi Electric mówił o ciągłości procesu wycinania laserowego.
O innowacjach w cięciu plazmowym CNC opowiadał specjalista firmy Supra Elco, Mariusz Kuczyński, a o automatyzacji w produkcji Łukasz Gembarski z firmy Remmert.

Oba panele skończyła prelekcja Kamila Herbusia z firmy Stigo. Menadżer produktów typu ERP/MES przybliżył korzyści wynikające z wdrożenia systemu MES PHARIS
w przedsiębiorstwie. Po części konferencyjnej odbyła się część konsultacyjna.
Wtedy to goście w swobodnej atmosferze mogli zadać szereg pytań dotyczących specyfiki działania interesujących urządzeń czy rozwiązań. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska pracowników Stigo specjalizujących się w oprogramowaniu SigmaNEST. Uczestnicy zainteresowani produktami firmy MARKATOR mogli sami wypróbować działania przenośnych znakowarek w akcji.

 „To było bardzo owocne spotkanie. Bardzo dziękujemy wszystkim gościom za udział,
a prelegentom za fachowe prezentacje. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się
w jeszcze większym gronie!” – podsumowuje Justyna Szmidt, organizatorka spotkania z firmy STIGO.

Siódma edycja User Day była dużym sukcesem. Majowe wydarzenie organizowane przez firmę STIGO to świetna okazja, aby poszerzyć horyzonty, zapoznać się z nowymi trendami na rynku, zawrzeć nowe znajomości, a także połączyć elementy samorozwoju i czynnego wypoczynku. Dlatego już teraz zapraszamy Was na przyszłoroczną edycję. Do zobaczenia!

 

Udostępnij:

Zauważyliśmy, że korzystasz z oprogramowania blokującego reklamy.

Serwis metale.pl utrzymuje się z reklam i dzięki reklamom jest stale rozwijany. Wyłącz go proszę.